Geltonas kaspinas

1IMG_2178


Dažnai vaikštinėjant po parkus ar kitas viešas vietas su savo šeima ir augintiniu, vaikai nuolat domisi aplinka ir nori susidraugauti su visais, įskaitant ir svetimus šunis. Lietuvoje po truputį plinta geltonojo kaspino projektas, tačiau didelė dalis žmonių apie jį dar nežino. Žmonės kaspiną gali palaikyti geru ženklu, dėl geltonos spalvos asociacijų su geromis emocijomis, ar tiesiog gyvūno aksesuaru, tačiau jis yra skirtas atkreipti žmonių dėmesį ir juos įspėti.

Geltonojo kaspino ant pavadėlio projektas visame pasaulyje žinomas jau keletą metų, tačiau Lietuvoje tai vis dar naujovė. Šis projektas yra skirtas padėti šunims, kuriems reikia erdvės, trūksta socializacijos žinių ir yra jautrūs naujiems žmonėms ar nežinomai aplinkai. Jei pamatote šunį su geltonu kaspinu, neleiskite savo augintinio prie jo, taip pat patraukite vaikus atokiau nuo tokio šuns.

Geltonas kaspinas rišamas ne tik tuo atveju jeigu šuo yra agresyvus, priežasčių gali būti labai daug:
  • šuo yra visai neseniai paimtas iš globos namų. Jis nėra augęs su dabartine savo šeima, tad nėra žinomos jo ankstesnės gyvenimo sąlygos, nežinoma ar nebuvo gyvūnas patyręs psichologinių traumų. Taip pat stresas patirtas globos namuose gali įtakoti šuns bailumą ir nepasitikėjimą naujais žmonėmis. Toks šuo gali elgtis nenuspėjamai, tad su juo reikia elgtis atsargiai.
  • šuo yra gydomas arba reabilituojasi. Jeigu yra naudojami skausmingi vaistai, gyvūnui gali atsirasti prisilietimui jautrių vietų, taip pat jos gali atsirasti dėl padarytos operacijos. Toks gyvūnas yra psichologiškai jautrus, tad kartais ir pats to nenorėdamas, gali sužeisti kitus.
  • šuo yra dresuojamas. Jis dar tik mokosi suprasti žmonių elgesį, dėl to vaikų noras susipažinti ar paglostyti, jam gali pasirodyti kaip agresyvus veiksmas. O yra žinoma, kad šunys į agresiją dažnai atsako agresija.
  • šuo yra jautrus aplinkai. Tai gali būti dėl senyvo amžiaus, rujojimo, kokios nors negalios, arba tiesiog šuo baiminasi aplinkos. Staigūs judesiai gyvūnui sukelia diskomfortą ir stresą.

Tokį šunį visada reikia pripažinti, duoti jam daugiau erdvės ir galimybę palengva integruotis į žmonių ir šunų pasaulį ir anksčiau ar vėliau toks šuo atsikratys savo geltonojo kaspino. Projekto tikslas yra informuoti ir užkirsti kelią nelaimei prieš jai nutinkant. Juk dažnai nelaimės nutinka paprasčiausiai vieniems kitų nesuprantant ir neįvertinant.